Przejdź do treści
Strona główna » Skąd się bierze kamień nazębny?

Skąd się bierze kamień nazębny?

Skad sie bierze kamien nazebny estetiq

Gromadząca się na powierzchni zębów płytka nazębna prędzej czy później zamienia się w kamień nazębny.

Powstawanie kamienia nazębnego

Nieusuwana płytka nazębna gromadzi się na powierzchni zębów i już po kilkudziesięciu godzinach ulega stwardnieniu, tworząc nieestetyczny i trudny do usunięcia żółto-brązowy złóg osadowy. Podatność na powstawanie kamienia nazębnego jest cechą indywidualną, ale zazwyczaj pogłębia się z wiekiem, warto więc pamiętać, że z upływem lat coraz skrupulatniej musimy dbać o nasze zęby.

Dlaczego tak istotne jest zapobieganie powstawaniu kamienia? Powody są przynajmniej dwa. Po pierwsze kamień, gdy już powstanie, całkowicie może usunąć tylko dentysta. Po drugie, skład kamienia nazębnego to mieszanka zabójcza dla zdrowia całej jamy ustnej – składa się między innymi z bakterii próchnicotwórczych i ich produktów przemiany materii oraz resztek pokarmu.

Jak zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego?

Najlepszym sposobem na niedopuszczenie do powstania kamienia nazębnego jest regularne usuwanie płytki nazębnej poprzez mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, stosowanie nici dentystycznej oraz płukanek do jamy ustnej. Konieczne jest także wykonywanie regularnych kontroli w gabinecie stomatologicznym.

estetiq

Umów się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym: zadbamy o Twój piękny uśmiech i dobre samopoczucie!

Poniedziałek-piątek

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 16.00

Niedziela

nieczynne

Gabinet Stomatologiczny Opole

Gabinet stomatologiczny Estetiq w Opolu oferuje zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej i zachowawczej. Zajmujemy się protetyką, implantami zębów, periodontologią i leczeniem kanałowym. Wykonujemy także zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej. Estetiq to Twój dentysta w Opolu!
Umów się na bezstresową wizytę już dziś!
estetiq Opole logo
Administrowanie stroną: imagemed.pl