Przejdź do treści

Leczenie kanałowe

img_servicesdetail-RWTU9TD.jpg

Leczenie kanałowe

W przypadku zbyt późnego wykrycia procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia miazgi – tkanki miękkiej znajdującej się wewnątrz zęba. Wówczas jedynie przeprowadzenie leczenia kanałowego pozwala na utrzymanie takiego zęba w jamie ustnej przez wiele lat. Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów, następnie oczyszczeniu ścian kanałów, dokładnym przepłukaniu i odkażeniu ich wnętrza, osuszeniu i szczelnym wypełnieniu na całej długości.

Leczenie kanałowe jest leczeniem trudnym oraz wymagającym dużej wiedzy i doświadczenia stomatologa, a także specjalistycznego sprzętu. W naszym gabinecie dysponujemy aparaturą, która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia (radiowizjografia), na dokładny pomiar długości kanałów korzeniowych (endometr) oraz mikroskop, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie zabiegu z dużą dokładnością oraz dostrzeżenie szczegółów niewidocznych przy zastosowaniu metody tradycyjnej. Nowoczesna endodoncja pozwala na uratowanie wielu zębów, pochopnie skazanych na usunięcie.

Zakres wykonywanych usług:

  • kompleksowe leczenie kanałowe zębów jedno- i wielokorzeniowych
  • powtórne leczenie kanałowe
  • usuwanie złamanych narzędzi, cementu i wkładów koronowo-korzeniowych
  • pokrywanie perforacji
  • odnajdywanie kanałów dodatkowych
  • leczenie zębów ze zmianami okołowierzchołkowymi

Godziny otwarcia

Pon.-piąt.

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 18:00

Niedziela

nieczynne

Leczenie kanałowe Opole

ul. Tadeusza Kościuszki 16/5

estetiq

Umów się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym: zadbamy o Twój piękny uśmiech i dobre samopoczucie!

Poniedziałek-piątek

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 16.00

Niedziela

nieczynne

Gabinet Stomatologiczny Opole

Gabinet stomatologiczny Estetiq w Opolu oferuje zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej i zachowawczej. Zajmujemy się protetyką, implantami zębów, periodontologią i leczeniem kanałowym. Wykonujemy także zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej. Estetiq to Twój dentysta w Opolu!
Umów się na bezstresową wizytę już dziś!
Administrowanie stroną: imagemed.pl