Przejdź do treści

Protetyka

img_servicesdetail-RWTU9TD.jpg

Protetyka

Co jednak w przypadkach, gdy zęba/zębów już nie ma lub ich korona jest na tyle zniszczona, że nie nadaje się do odbudowy zwykłym wypełnieniem? Tą dynamicznie rozwijającą się częścią stomatologii zajmuje się protetyka. Umożliwia rekonstrukcję uzębienia zarówno pod względem funkcji, jak i estetyki. Mnogość materiałów i rozwiązań pozwala indywidualnie dobrać plan leczenia w zależności od wymagań pacjenta. Uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na dwie główne grupy:

  • protezy stale (osadzone trwale w jamie ustnej) czyli nakłady, korony, wkłady koronowo-korzeniowe (umożliwiają odbudowę mocno zniszczonych zębów) oraz mosty (stosowane w przypadku braku niewielu zębów),
  • protezy ruchome – stosowane przy większych brakach zębowych, mogą być wyjmowane z jamy ustnej przez pacjenta; zaliczamy do nich protezy osiadające, protezy szkieletowe czy mniej rozpowszechnione protezy z materiałów elastycznych.

Godziny otwarcia

Pon.-piąt.

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 18:00

Niedziela

nieczynne

Protetyka Opole

ul. Tadeusza Kościuszki 16/5

estetiq

Umów się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym: zadbamy o Twój piękny uśmiech i dobre samopoczucie!

Poniedziałek-piątek

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 16.00

Niedziela

nieczynne

Gabinet Stomatologiczny Opole

Gabinet stomatologiczny Estetiq w Opolu oferuje zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej i zachowawczej. Zajmujemy się protetyką, implantami zębów, periodontologią i leczeniem kanałowym. Wykonujemy także zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej. Estetiq to Twój dentysta w Opolu!
Umów się na bezstresową wizytę już dziś!
Administrowanie stroną: imagemed.pl