Aktualności

Objawy zapalenia dziąseł

Objawy zapalenia dziąseł

Zapalenie dziąseł może, ale nie musi przerodzić się w większy problem. Jeśli tylko nie zignorujemy sygnałów ostrzegawczych, można się z nim całkiem sprawnie uporać.

 

Nie lekceważ sygnałów ostrzegawczych

 

Zapalenie dziąseł najczęściej przejawia się zaczerwienieniem i bolesnością dziąseł, ale to nie jedyne sygnały ostrzegawcze. Nasz niepokój powinny wzbudzić także takie objawy jak:

 

  • krwawienie (także to występujące wyłącznie w trakcie szczotkowania albo nitkowania zębów),
  • obrzęki i swędzenie w obrębie dziąseł,
  • problemy z nieświeżym oddechem,
  • uczucie niesmaku w ustach,
  • bolesność uciskowa dziąseł (ból pojawiający się przy nacisku).

 

Dlaczego nie powinniśmy bagatelizować tych objawów? Przede wszystkim dlatego, że zaniedbane zapalenie dziąseł nieuchronnie prowadzi do parodontozy, która jest już zdecydowanie poważniejszym problemem.

 

Jak zapobiegać zapaleniu dziąseł?

 

Najlepszym sposobem na zapobieganie zapaleniu dziąseł jest... właściwa higiena jamy ustnej. Nie zapominaj więc o regularnym szczotkowaniu i nitkowaniu zębów oraz o używaniu płynu do płukania jamy ustnej. Regularnie badaj również stan swoich zębów w gabinecie stomatologicznym. Naprawdę w tak prosty sposób można uniknąć większości problemów z zębami i całą jamą ustną.

 

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności