Przejdź do treści

Chirurgia stomatologiczna

img_servicesdetail-RWTU9TD.jpg

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna kojarzona jest przede wszystkim z ekstrakcją, czyli usunięciem zęba. Jednak w założeniach współczesnej stomatologii jest to rozwiązanie traktowane jako ostateczność, gdy inne metody zawiodą. Rozwój tej specjalności pozwala nam na zachowanie w jamie ustnej zębów, które dawniej zostałyby zakwalifikowane do usunięcia.

Są to zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym, w znieczuleniu miejscowym najczęściej w trakcie jednej wizyty. Zaliczamy do nich resekcje wierzchołków korzeni (wykonywaną w przewlekłych stanach zapalnych utrzymujących się pomimo wykonania leczenia kanałowego lub w sytuacjach, gdy jego prawidłowe wykonanie ze względu na warunki anatomiczne nie jest możliwe), radisekcję (całkowite usunięcie jednego z korzeni zęba wielokorzeniowego), hemisekcję (usunięcie korzenia wraz z częścią korony), wydłużenie korony klinicznej zęba (umożliwia wykonanie szczelnego wypełnienia lub uzupełnienia protetycznego).

Są to również zabiegi wykonywane na tkankach miękkich (korekta kształtu dziąseł, pokrywanie recescji dziąseł, podcięcie wędzidełka, pogłębianie przedsionka jamy ustnej) czy twardych (plastyka wyrostka, wygładzenie ostrych brzegów kostnych utrudniających protezowanie).

Zakres wykonywanych usług:

  • ekstrakcja zębów
  • ekstrakcja zatrzymanych ósemek
  • resekcja wierzchołków korzeni zębowych, chemisekcja, radektomia
  • regeneracja, plastyka tkanek miękkich i twardych (korekta kształtu dziąseł, pokrywanie recesji dziąsłowych, pogłębianie przedsionka jamy ustnej, augmentacja kości)
  • podnoszenie dna zatoki szczękowej
  • podcięcie wędzidełka
  • nacinanie ropni
  • laseroterapia poekstrakcyjna

Godziny otwarcia

Pon.-piąt.

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 18:00

Niedziela

nieczynne

Chirurgia stomatologiczna Opole

ul. Tadeusza Kościuszki 16/5

estetiq

Umów się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym: zadbamy o Twój piękny uśmiech i dobre samopoczucie!

Poniedziałek-piątek

9:00 - 20:00

Sobota

9:00 - 16.00

Niedziela

nieczynne

Gabinet Stomatologiczny Opole

Gabinet stomatologiczny Estetiq w Opolu oferuje zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej i zachowawczej. Zajmujemy się protetyką, implantami zębów, periodontologią i leczeniem kanałowym. Wykonujemy także zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej. Estetiq to Twój dentysta w Opolu!
Umów się na bezstresową wizytę już dziś!
Administrowanie stroną: imagemed.pl